Wybieramy drzwi wejściowe – zamki
Drzwi wejściowe i wyjściowe wykonywane są z różnego typu materiału (drewno, PCV, aluminium, stal, włókno szklane). Rynek oferuje szeroką paletę barw. Drzwi drewniane, podobnie jak z PVC, charakteryzują się trwałością oraz bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną i cieplną. Jednak atutem modeli z PVC jest ich ogniotrwałość. Drzwi aluminiowe nie tylko dobrze izolują dźwięki, lecz są także bardzo trwałe, chociaż podatne na wgniecenia. Wymiana zamków w takich drzwiach wymaga profesjonalnego podejścia dlatego w przypadku zgubienia kluczy, albo zatrzaśnięcia drzwi konieczne jest Pogotowie zamkowe Poznań.
Drzwi wykonane z włókna szklanego są najdroższe spośród wszystkich zaprezentowanych modeli. Jednakże charakteryzują się największą trwałością.
Kupując drzwi wejściowe musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych. Zamek to bardzo ważna sprawa – w przypadku wymiany pomoc i kwestie związane z taką sprawą jak ślusarstwo mogą nas drogo kosztować. Należy więc zastanowić się, jaki rodzaj drzwi jest dla Nas odpowiedni, jeżeli chodzi o wymiary, sposób osadzenia i montażu. Wracając jednak do parametrów, należy wziąć pod uwagę szerokość i wysokość drzwi, przy czym należy pamiętać, że kompletny montaż to skrzydło plus ościeżnica, dlatego otwory drzwiowe powinny być nieco większe niż same drzwi. W przypadku gdy dokonujemy jedynie ich wymiany, należy wymierzyć poprzednie oraz zdefiniować ich stronność. By to określić, trzeba stanąć przodem do ościeżnicy z tej strony, z której są zawiasy. Jeśli znajdują się one po lewej stronie, są to drzwi lewe, jeśli z prawej strony – prawe. Co ważne, tylko kompletny montaż (skrzydło i ościeżnica), zwłaszcza w drzwiach wejściowych, gwarantuje brak uchybień technicznych (stabilność, przyleganie, szczelność).