Czy dieta ma wpływ na nasze zęby?


Wszyscy wiemy, że to właśnie nieprawidłowy styl żywienia doprowadza nas do problemów z wagą. Ograniczamy więc spożycie cukru tylko wtedy, gdy zaczynamy mieć kłopoty z nadwagą. Nie domyślamy się, że ta słodka substancja oddziałuje w rzeczywistości na każdy element naszego organizmu. Nawet nasz dentysta może zwrócić na to naszą uwagę, podpowiadając nam, że to cukier szkodzi najbardziej naszym zębom.

Zdecydowanie coś w tej teorii jest. To właśnie dzieci, które wręcz od rana do wieczora opychają się ciastkami i batonikami, mają największe i najczęstsze problemy z próchnicą. Choroba ta powstaje w momencie wystąpienia czterech czynników. Jednym z nich jest właśnie dostarczenie cukru do jamy ustnej, który zaczyna szkodliwie działać na zęby i po prostu je kruszy, doprowadzając do licznych ubytków. Nasz stomatolog warszawa bemowo chętnie opowie nam o tym coś więcej, jeśli tylko spytamy go o wpływ diety na zdrowie naszej jamy ustnej.

Co zatem powinniśmy zrobić, aby prowadzić dietę zgodną z naszym organizmem? Początkowo postarajmy się z niej całkowicie wyeliminować cukier. Możemy go zastąpić zdrowszym ksylitolem, który jest tak niesamowitą substancją, iż jednocześnie dosładza nasze potrawy i pielęgnuje same zęby.